Atrakcje

Łeba - letnia stolica Polski

Łeba to jedna z najpopularniejszych miejscowości na letniej mapie Polski. Sławę zawdzięcza licznym skarbom natury: ruchome wydmy (Słowiński Park Narodowy), jeziora Łebsko i Gardno i przede wszystkim czystym, szerokim plażom o złocistym piasku. Mikroklimat w Łebie i okolicach charakteryzuje się podwyższoną zawartością jodu o działaniu leczniczym. Walory te znane od dawna wykorzystuje się od leczenia schorzeń związanych z obniżoną odpornością organizmu np. leczenie górnych dróg oddechowych, alergii, nerwic.

Łeba to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Amatorzy windsurfingu, żeglarstwa morskiego i śródlądowego będą tu mogli realizować pasje. Wędkarze znajdą tu wymarzone łowiska zarówno słodko- jak i słonowodne.

Mieszkańcy Łeby cechują się gościnnością i zaradnością o komfort wypoczynku dla gości. Łeba oferuje zróżnicowaną bazę noclegową: hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe, pokoje gościnne oraz campingi i kwatery prywatne. Bogata oferta gastronomiczna sprawia, że nawet najwięksi smakosze zaspokoją tu swoje apetyty. Szczególnie polecane są dania kuchni regionalnej - ryb morskich.

Wieczorami można miło spędzać czas w licznych pubach, kawiarniach i dyskotekach.

Atrakcje i zabytki Łeby i okolic:

  • Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami i Jeziorami Łebsko i Gardno.

  • Barokowy kościół z 1683 roku z wieżą szachulcową z XVIII w.

  • Pozostałości murów gotyckiego kościoła św. Mikołaja z XIV w.

  • Skansen parowozów na stacji kolejowej.

  • We wsi Rąbka, na Mierzeji Łebskiej w okresie II wojny światowej działał doświadczalny poligon niemieckiej broni rakietowej.

  • W okolicznych wsiach można zetknąć się z kulturą Słowińców.

  • Latarnie morskie w Stilo i Czołpinie.